Дитячий заклад оздоровчого т­­­­­­ипу "патрія"

­­

­

­

1:1

         Гра-реванш між командами «Блогерів» та «Телевізийників» відбулась напередодні закриття навчально–оздоровчого збору «Відлуння Прес-весни», 16 серпня. У 4-х раундах впевнену перемогу здобула команда «Телевізійників», яка й отримала призовий фонд гри.

        Таким чином – у першій грі перемогла одна команда, у другій – інша. Рахунок 1:1, що задовольнив обидва медіа-холдинга. 

Мала Олімпіада стартувала!  

       Паралельно з Олімпійськими іграми у Ріо-де-Жанейро, 14 серпня відбулось офіційне відкриття Малої Олімпіади для спортсменів-любителів дитячого оздоровчого табору «Патрія». Юнаки та дівчата вирішили теж позмагатися у різних видах спорту. 

      Церемонію відкриття проводили діти й вожаті 4 загону. Вони були в ролі грецьких богів. Молоді гречанки танцювали сиртакі (національний грецький танок) та співали пісні, і навіть батько богів – Зевс, спустився з Олімпу з урочистою промовою. На відкритті майорів прапор з п’ятьма переплетеними кільцями різного кольору, які символізують п'ять континентів – офіційний символ Олімпійських ігор.Після цього розпочалася перша частина Малої Олімпіади – «Веселі старти». З кожного загону відібрали по 3 хлопця, а потім усіх їх розділили на 2 команди: «Козаченьки» та «Шаблі». Гравці брали участь в естафетах з м’ячами, кеглями та обручами. Запекла боротьба тривала у 10 конкурсах, але перемогу здобула тільки одна команда - «Козаченьки». Вітаємо їх! 

                                                                                                         Вболівала за хлопців Олександра Тарасенко

Аккерманська фортеця 

        Приїхати у Сергіївку та не відвідати Аккерманську фортецю - не можна! Тому 9 серпня група допитливих дітей, що відпочивають у таборі ПАТРІЯ, вирушила у Білгород-Дністровський. 

        Аккерманська або Білгород-Дністровська фортеця – найбільша в Україні. Вона дуже добре збереглася, це – унікальна пам’ятка оборонної архітектури середньовіччя. У Білгород-Дністровській фортеці побували відомі люди: Олександр Пушкін, Костянтин Паустовський, Леся Укрїнка, Іван Нечуй-Левицький, Адам Міцкевич. Але, попри це, туристів в ній небагато. 

   -Екскурсовод провела нас 9 гектарами фортеці й розповідала різні цікавинки, факти і легенди про неї. Найцікавішою стала легенда про Дівочу вежу: молдовський господар Олександр Добрий мав гарну дочку Тамару. Вона вела розбійницький спосіб життя. Одного разу дочка попросила батька виділити гроші на будівлю нового монастиря. Але замість того, щоб побудувати монастир, вона побудувала фортецю і оголосила себе володаркою. Поселившись в ній, почала здійснювати розбійницькі напади на міста і села. Олександр був у поході та, повернувшись назад, побачив все те й прокляв свою дочку. Тамара заснула, а Олександр наказав замурувати її у стінах живцем. З того часу вежу прозвали Дівочою – поділилася своїми враженнями одна з учасниць екскурсії. 

         Одразу після екскурсії дітям було запропоновано погуляти по замку самим, фотографуватися, придбати собі сувеніри. Деякі відчайдухи навіть ходили по стінах замку (де доріжка сягала 0,5 м завширшки). 

 Подорож вдалася на славу. Всі зарядилися гарними емоціями та адреналіном. 

                                                                                                                                           Олександра Тарасенко

Вікторина "Навколо світу" 

        Представники двох медіа холдингів навчально-оздоровчих зборів "Відлуння "Прес-Весни" (15 загін)  11 серпня намагалися перемогти у вікторині "Навколо світу", яку проводив вожатий Олег.                                               У двох раундах перемогу здобули учасники медіа холдингу "Патрія Інфо", які й отимали призовий фонд - майже кілограм цукерок. Звісно, що інша команда хоче відігратись. 

Тому друга гра відбудеться обов'язково!

                                                                                                                                                          Олена Мала

                                                                                                                                      фото - Давид Журавльов

Кастинг на найкращого…  

Кожного дня ви бачите професійних режисера, актора, диктора або гримера? Ні? Тоді нумо в пансіонат «Патрія», у нас всі є! Нещодавно проходив відбірковий тур серед професіоналів цих професій. Кандидатами стали діти з 13, 14, 15 загонів. 

 Спочатку відбирали найкращого актора. учасники зачитували вірші, змінюючи інтонацію, танцювали, намагалися давати оригінальні відповіді на цілком недоречні запитання, такі як: «Ви президент. Вам телефонують о шостій ранку і питають, як заварити «Мівіну». Що ви відповісте?». Переміг Олександр Саюн з п’ятнадцятого загону. 

Наступним конкурсом був відбір на посаду диктора. Люди читали вірші з інтонацією, залежно від від їхнього настрою: сумного, веселого, байдужого, злого. Вони навіть імітували звуки тварин. Найкращим диктором став Олександр з тринадцятого загону. 

Найцікавішим, на мою думку, став відбір гримерів. Кожний учасник взяв собі в напарники «манекена», - людину, яку треба гримерувати. Перемогу отримали гример Олександра Тарасенко та модель Давид Журавлев. 

Конкурс на роль режисера був таким: кожному охочому роздали сценарій казки. Він повинен був вибрати людей зі своєї команди і з акторами інсценізувати казку.  

                                                                                                                                                                                                                                                                                        Все побачила та розповіла вам Олександра Тарасенко

Журналіст як актор: майстер-клас  

Незвичний майстер-клас дала 8 серпня керівник групи Яніна Дияк на тему «Журналіст як актор: мова і образ» у дитячому оздоровчому центрі “Патрія”. 

Впродовж заходу кожен охочий міг приміряти образ справжнього журналіста під час прямого включення та спробувати правильно зреагувати на подразники. 

Зі слів Яніни, журналіст має бути зосередженим у будь-якій ситуації, не повинен давати волю своїм емоціям. Виявляється, професія журналіста має схожості з професією актора. Основний їхній інструмент – це голос, а зброя – концентрація.

Ми побували на місцях журналістів, які ведуть прямий репортаж з місця подій. Зрозуміли, що треба бути дійсно стійкими людьми, щоб витримувати «напади» цікавих перехожих, агресивних, впертих людей, якім дуже цікаво потрапити у кадр, особливо під час прямих включень у ефір, — поділилася враженнями одна з учасниць. 

Цікавим досвідом стала всім відома вправа – «падіння на довіру». Один з партнерів мав падати спиною назад, інший його ловити. Кожен побував як у ролі того, хто падає, так і у ролі того, хто ловить. 

Журналіст, як і актор, чітко знає свою роль, не має перетнути межі і не повинен дати волю емоціям, що б з ним не ставалося, — підсумувала лектор. 

                                                                                                                                          Тарасенко Олександра 

"Акули пера" плескались у чорному морі

Для представників Міжнародної Медіа Школи, Юн-Пресу та інших організацій було проведено черговий майстер-клас "Журналіст як актор". Відбувся цей захід 8 серпня, в актовій залі санаторію "Патрія" (Одеська область).

 Провела його поет, літературознавець Яніна Дияк. За мету було пояснити особливості роботи деяких "інструментів" журналіста, наприклад, його голосу та виявити, чи кожна людина має бути "актором" у своїй професії.

Відбулись теоретичні та практичні заняття. Члени загону попрацювали в парах. Деякі навіть змогли розкрити у собі цікаві театральні здібності.

 Майстер-клас пройшов досить успішно.

 Серед практичних "вправ" були: перевірка контролю голосу та дикції; вміння контролювати себе у критичних ситуаціях тощо.

 Дияк змогла розкрити тему лекції та провести практичне заняття, що дійсно зацікавило аудиторію.

                                                                                                                                                                                                             Дмитро Руденко

                      мАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ-ПОЧАТКІВЦІВ 

 У неділю, 7 серпня, у санаторії Патрія (Сергіївка) для журналістів-початківців пройшов майстер-клас з тележурналістики.

 Проводив його журналіст Олександр Саюн. Мета: показати особливості телевізійної журналістики, її секрети та поділитися великим досвідом.

 Лекція тривала більше години. За цей час були пояснені жанрові аспекти, була проведена гра, у якій було показано як працюють різні шоу, та розкриті деякі таємниці.

 Майстер-клас зчинив фурор та зацікавив усіх. Мета була досягнута, а тема зрозуміла усім.

                                                                                                                                                                                                               Дмитро Руденко

         Абітурієнти Медіа Школи на відпочинку В ТАБОРІ "Патрія"

У серпні вихованці Міжнародної Медіа Школи, під керівництвом Надії Іллюк (керівника ГО "Юн-Прес") вирушили до Сергієвки, в пансіонат з назвою "Патрія" (у перекладі з молдавської - "Батьківщина"). Він, як й два десятки інших, були побудовані у радянські часи за рахунок коштів Молдавської соціалістичної республіки для відпочинку їхніх працівників на узбережжі Чорного моря.

Вже приблизно 13 років цей санаторій у літку виконує функцію дитячого табору. Кожного року велика кількість дітей приїздить сюди на зміни. Одна зміна триває 2-3 тижні.

 Журналісти ММШ, разом з представниками "Юн-Пресу" та інших організацій не лише відпочивають у "Патрії". Також вони мають свої робочі завдання - учнів поділили на 2 холдінги (один має за мету знімати фільм, інший - блогери, які пишуть про табірні події).

 Окрім цього проводяться майстер-класи, лекції, різні конкурси тощо. Все це розвиває майбутніх журналістів, дає розуміння про те, що таке журналістика.

 У таборі відбуваються безліч подій - різні конкурси, фести. Наприклад, нещодавній танцювальний конкурс.

 15 загін - загін журналістів, намагається не відставати від табірного життя. Вони також беруть участь у всіх заходах та перемагають.

 Відпочинок-робота для учнів Медіа Школи та Юн-Пресу є дуже корисною та важливою. Вона стане гарним етапом перед початком навчального року та надихне на работу впродовж всього року.

                                                                                                                                                                                                              Дмитро Руденко

Медіа холдиг блогерів "Патрія Інфо"

Медіа холдинг "Patria Pictures"

                             Бізнес на один день – досвід «Патрії»

 Чи можна заробити кошти з нічого, ще й за один день? Певно, ні. Однак 5 серпня 2016 року цю тезу спростували діти під час проведення Дня підприємців у дитячому оздоровчому таборі «Патрія», що на Одещині. 

Діти пропонували послуги, які необхідні багатьом з нас майже щодня. Авжеж, такі фахівці не залишаться без роботи. Деякі загони конкурували між собою у наданні послуг манікюру чи перукаря – одні пропонували нижчу ціну, другі – цікаві бонуси, треті зацікавлювали більш яскравою рекламою. Переможцем стала команда, що заробила найбільше місцевих грошей - «патриків», які видавалися в обмеженій кількості кожному загону. Кожна «фірма» самостійно встановлювала вартість свої послуг. Упродовж заходу працювали такі «компанії»: «Рекламне агентство», «Макіяж», «Зачіски», «Фото з зірками», «Манікюр», «Масаж», «Тату-салон», «Боді Арт», «Таксі», «Казино», «Гадання на майбутнє», «РАГС». Для контролю за усіма учасниками та конкурсантами працювала «Поліція», представники якої за порушення дисципліни штрафували. 

-Ми дуже вражені робото поліції. Її представники не пропустили жодного правопорушника, ну, майже жодного, - діляться враженнями хлопці і дівчата з третього загону. 

-Завдяки рекламному агентству я дізналась про ворожіння на майбутнє. На мою думку, рекламне агентство виконало роботу на всі 100%, - зауважує учасниця заходу.

Дівчата, які займались макіяжем, зачісками та манікюром, були справжніми професіоналами.Наймолодші надали змогу сфотографуватися з Олею Поляковою, Тіною Кароль, Нюшею.

–Масаж був чудовий. Я зміг відпочити. Дівчата, що робили масаж, молодці. На жаль, такі конкурси не щодня. Боді-арт захоплював яскравими барвами та якістю виконання.

–Завдяки боді-арту я зміг приміряти образ Джокера, до якого я вже давно прагнув.Таксі було для тих, хто не дуже любить пересуватися самостійно.–Я змогла потрапити завдяки таксі до всіх віддалених місць табору «Патрія».Казино - це колесо Фортуни, яке не до кожного крутилося у потрібному напрямку.

–Завдяки казино я подвоїв свої кошти. Але інша спроба не завершилась перемогою. У казино головне – вчасно зупинитися, щоб не втратити все.

РАГС – це спосіб зробити стосунки надійними.–Ми задоволені, що тепер ми «чоловік» і «дружина». Це незабутнє відчуття, - радісно 

Ось так - у ігровій формі діти спробували себе у ролі дорослих. Цей досвід змусив старшокласників замислитись про свою майбутню професію. Дякуємо педагогам та організаторам «Патрії» за такий цікавий захід з профорієнтації.

                                                                                                                                                            Фролова Марина

                                             День підприємця

Чи легко заробляти гроші? Відповідь на це питання вирішили знайти діти. Сьогодні, 5 серпня, на території табору «Патрія» відбувся День підприємця. 

Команди дітей змогли втілити свої ідеї у життя, а саме заробити гроші на улюбленій справі, використовуючи невелику кількість своїх коштів. Були запропоновані послуги таксі, рекламного агентства, ворожки, боді-арту, казино, можна було зробити макіяж, зачіску, манікюр, масаж та навіть діяв РАГС (там могли одружувати пари будь-якого віку)Інтерв’ю з молодятами:

-Чому ви вирішили одружитися в 12-річному віці?

-Ми вважаємо, що любов не має кордонів! – відповіла молода пара. 

-Чи дійсно ви готові віддавати один одному сік на сніданок і виноград на обід, ділитися кефіром, танцювати всі повільні танці на дискотеці тільки разом, будити один одного гучним стуком у двері, допомагати нести валізи у день від’їзду?

-Звичайно!

-Як ви думаєте, чи ваша любов витримає розлучення Одеським вокзалом? 

-Ми дуже на це сподіваємось.

Кожному відпочивальнику вожаті роздавали «патрики» (місцева валюта). Ці гроші охочі могли витратити на послуги юних бізнесменів та бізнесвумен.

Цей захід запам’ятався багатьма позитивними емоціями, новими знайомствами та винахідливістю однолітків. 

                                                                                                                                                  Тарасенко Олександра

Таємниці українського телебачення: майстер-клас 

       7 серпня 2016 року в санаторії "Патрія" Олександр Саюн провів майстер-клас на тему "Наповненість українського телеефіру. Як знімають шоу?"        

Під час майстер-класу Олександр окреслив ключові моменти виробничого процесу відомих шоу на українському телебаченні та приділив увагу етикету телеведучого.      

 - Нині 80 % каналів куплені олігархами, що впливає на тип і якість медійного контенту. Більшість передач транслюють російською мовою попри Закон України "Про телебачення і радіомовлення". Це не єдиний закон, який грубо порушується. Згідно вимог тривалість реклами має бути не більше 7хв. Однак у гонитві за прибутком власники телеканалів не обмежують тривалість рекламного блоку, - повідомив лектор.        

Олександр Саюн наголосив на важливості зовнішнього вигляду ведучого новин. Вбрання та макіяж не мають зміщувати увагу глядача з озучуваної інформації.      

 - Виявляється, зйомки шоу відбуваються не зовсім так, як здається на перший погляд. У шоу "Мастер Шеф", "Від пацанки до панянки неабияку роль відіграють психологи. Навіть не уявляла якою ціною телевізійники зацікавлюють глядачів, - поділилася враженнями Софія Ціцірська, учасниця заходу.        

 Загалом у майстер-класі взяло участь понад 40 дітей, для яких був цікавим і пізнавальним досвід їх ровесниками.         

Довідка: Олександр Саюн - журналіст Державного комітету телебачення і радіомовлення, актор, лідер учнівського самоврядування Шевченківського району м. Києва.

в чому сила: змагання з армреслінгу 

       Найчастіше хлопці хизуються не інтелектуальними здібностями, широтою кругозору, а силою. Тому саме хлопці взяли участь у турнірі з армреслінгу, який відбувся 6 серпня в санаторії «Патрія». 

       Змагання проходили у різних вагових категоріях. Хлопці продемонстрували силу, витримку, бажання перемогти, принести своєму загонові найбільше балів.Результат змагання був таким: 

30-40 кг: 1)Король Андрій 2)Нарожній-Кучерук Василій 3)Яновський Михайло 

40-50 кг: 1)Козерно Віталій 2)Демченко Дмитро 3)Козерно Владислав 

60-70 кг: 1)Роман Іван 2)Строкань Владислав 3)Грицько Павло 70-75 кг: 1)Кириченко Юрій 2)Апанаськов Денис 3)Кремсалюк Вадим 

80 і більше кг: 1)Журавльов Давид 2)Кулик Євгеній  

      

Я поспілкувалася з переможцем у вікової категорії «80 і більше» Давидом Журавльовим. 

 -Ви вперше берете участь в турнірі з армреслінгу?  

-Ні, не вперше. Намагаюсь перевірити себе, якщо є така можливість. 

-Які суперники, як правило, вам траплялися?

-Найчастіше мені траплялися дуже сильні суперники, оскільки моя вага «за 80 кг та вище». 

-Чи думали ви в який-небудь момент здатися, підкоритися долі? 

-Я ніколи не здаюсь і завжди йду вперед! 

-Дякую за інтерв’ю!  

ВІДКРИТТЯ ЗМІНИ у таборі "Патрія"

       У неділю, 7 серпня, відбулося офіційне відкриття зміни у нашому таборі для 13, 14 та 15 загонів, які будуть тут відпочивати два тижні. 

       Усім запам’яталися оригінальні виступи загонів «Бронтозябри» та «Ліниві вареники». Кожна команда презентувала свої назву, девіз, речівку і пісню. «Бронтозябри» ще здивували присутніх своїм флешмобом. Також з оригінальною композицією виступили хлопці з Харкова. А завершенням офіційної частини стала запальна дискотека. 

       "Нарешті зміна відкрита! Не сумніваюсь, що незабутні пригоди та враження будуть супроводжувати нас повсюду”, - поділився думкою відпочиваючий з 15 загону.