Дитячий заклад оздоровчого т­­­­­­ипу "патрія"

­­

­

­

Назад к списку

Аккерманська фортеця 

        Приїхати у Сергіївку та не відвідати Аккерманську фортецю - не можна! Тому 9 серпня група допитливих дітей, що відпочивають у таборі ПАТРІЯ, вирушила у Білгород-Дністровський. 

        Аккерманська або Білгород-Дністровська фортеця – найбільша в Україні. Вона дуже добре збереглася, це – унікальна пам’ятка оборонної архітектури середньовіччя. У Білгород-Дністровській фортеці побували відомі люди: Олександр Пушкін, Костянтин Паустовський, Леся Укрїнка, Іван Нечуй-Левицький, Адам Міцкевич. Але, попри це, туристів в ній небагато. 

   -Екскурсовод провела нас 9 гектарами фортеці й розповідала різні цікавинки, факти і легенди про неї. Найцікавішою стала легенда про Дівочу вежу: молдовський господар Олександр Добрий мав гарну дочку Тамару. Вона вела розбійницький спосіб життя. Одного разу дочка попросила батька виділити гроші на будівлю нового монастиря. Але замість того, щоб побудувати монастир, вона побудувала фортецю і оголосила себе володаркою. Поселившись в ній, почала здійснювати розбійницькі напади на міста і села. Олександр був у поході та, повернувшись назад, побачив все те й прокляв свою дочку. Тамара заснула, а Олександр наказав замурувати її у стінах живцем. З того часу вежу прозвали Дівочою – поділилася своїми враженнями одна з учасниць екскурсії. 

         Одразу після екскурсії дітям було запропоновано погуляти по замку самим, фотографуватися, придбати собі сувеніри. Деякі відчайдухи навіть ходили по стінах замку (де доріжка сягала 0,5 м завширшки). 

 Подорож вдалася на славу. Всі зарядилися гарними емоціями та адреналіном. 

                                                                                                                                           Олександра Тарасенко